صفحه نخست

کباب پز تابشی چیست؟

کباب پزتابشی نوعی دستگاه طبخ کباب گازی است که بر اساس نیاز خریدار می تواند هم با گاز شهری و هم با گاز کپسول LPG کار کند. رستوران دار ها، تالارها، هتل ها، باشگاه ها و کترینگ ها بر اساس نیاز خود می توانند یکی از مدل های مختلف کباب پز تابشی بدون دود را انتخاب کرده و از آن‌ها در آشپزخانه خود استفاده کنند.

امروزه انواع کباب پزهای تابشی در ایران تولید می شود. کباب پزتابشی که در بازار با نام های کباب پز بدون دود، کباب پز اتوماتیک، کباب پز گازی و غیره شناخته می شود، اختراع و محصول شرکت مهر تابش استیلا بوده و اولین بار توسط جناب آقای حاج حمید رضا کربلایی ثبت اختراع و معرفی شده است . امروزه شرکت های متفرقه زیادی در سطح ایران اقدام به کپی کاری، تولید و فروش این محصول می کنند.

اساس کار کباب پزتابشی چیست ؟

اساس کار کباب پزهای تابشی بدون دود بر اساس سوزاندن گاز در سطح سرامیک ها است که باعث گداخته شدن این سرامیک ها می شود. در نتیجه در مدت زمان کوتاهی دمای سطح سرامیک به ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد می رسد. این دما از روی سطح سرامیک به سمت کباب ها ساطع شده و کباب ها با دمایی بالاتر از دمای زغال یا شعله آتش طبخ می شوند. برای اینکه به خوبی با فرایند کار کباب پزتابشی آشنا شوید بهتر است مقاله کباب پزتابشی چیست را مطالعه